Prenumerata

„Drogi Gminne i Powiatowe” w nowej odsłonie

Wraz z lipcowo-sierpniowym wydaniem czasopisma prenumeratorzy uzyskali dodatkowe możliwości poszerzania wiedzy z obszaru drogownictwa. A wszystko dzięki nowej stronie internetowej, dostępnej pod adresem www.drogigminneipowiatowe.pl, która stanowi obszerną bazę informacji zgromadzonych w Bibliotece wiedzy oraz źródło przydatnych narzędzi ze Strefy Profesjonalistów, dostępne z każdego miejsca na świecie. Co jeszcze można znaleźć w nowoczesnym serwisie dla zarządców dróg?

Cała wiedza w jednym miejscu

Na stronie www.drogigminneipowiatowe.pl znajdują się wszystkie numery „Dróg Gminnych i Powiatowych”, które dotąd zostały opublikowane. Zarówno wydania archiwalne, jak i najświeższy numer magazynu są dostępne w formie atrakcyjnych e-wydań, które można wielokrotnie przeglądać w ramach prenumeraty profesjonalnej na ekranie komputera oraz wszystkich urządzeń mobilnych. Dzięki temu łatwo odnaleźć wybrany artykuł lub kalkulację oraz prześledzić wskazówki ekspertów nawet podczas pracy w terenie – wystarczy wziąć ze sobą smartfon lub tablet. Wyszukanie potrzebnego tekstu lub narzędzia jest intuicyjne i umożliwia dotarcie do interesujących materiałów na różne sposoby. Można w tym celu skorzystać z wyszukiwarki, wybrać najlepiej dopasowaną frazę z chmury tagów lub odwiedzić wybrany dział tematyczny tj. „Utrzymanie dróg”, „Projektowanie” czy „Prawo”. Wszystkie materiały merytoryczne z obszernej Biblioteki wiedzy są dostępne także w formie elektronicznych wydań magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe”, które można dowolnie przekartkowywać oraz powiększać na każdym urządzeniu podłączonym do internetu. To duża wygoda, ponieważ nie trzeba już dłużej kolekcjonować poszczególnych numerów czasopisma, by mieć stały dostęp do ważnych informacji na temat zastosowania danej technologii lub zmian prawnych. Wystarczy odnaleźć wybrany numer na smarfonie, aby skorzystać z porad eksperta – przez całą dobę i w każdym miejscu na Ziemi.

Biblioteczka w smartfonie

Obszerne archiwum e-wydań oraz Biblioteka wiedzy to nie jedyne atuty nowego serwisu z obszaru drogownictwa. Niewątpliwą pomocą w codziennym realizowaniu zadań przez zarządców dróg jest udostępnienie w ramach prenumeraty profesjonalnej bazy złożonej z ponad 500 plików stanowiących narzędzia gotowe do wykorzystania. Co wchodzi w ich skład? Są to m.in. arkusze kalkulacyjne, praktyczne schematy projektowe, tabele, diagramy, gotowe wzory dokumentów oraz tematycznie pogrupowane porady ekspertów dotyczące zarządzania drogami oraz działań związanych z ich utrzymaniem.

Strefa Profesjonalistów, bo to właśnie w niej zgromadziliśmy wszystkie narzędzia niezbędne w pracy nowoczesnego zarządcy dróg, jest dostępna po zalogowaniu i umożliwia korzystanie z plików zapisanych w różnych formatach tj. Word, Excel, PDF, JPG itp. Można je w każdej chwili pobrać na swój komputer lub urządzenie mobilne, wypełnić dokumentację i wydrukować bądź przesłać do odpowiednich instytucji za pośrednictwem internetu.

Jak to możliwe, że Strefa Profesjonalistów jest tak obszerna pomimo tego, że nowa strona Drogigminneipowiatowe.pl istnieje dopiero od kilku tygodni? Odpowiedź jest prosta: ta część serwisu zawiera wszystkie materiały, które dotąd były publikowane na płytach CD dołączanych do prenumeraty profesjonalnej magazynu. Strefa ta jest na bieżąco poszerzana o dodatkowe artykuły, wzory dokumentów, schematy rysunkowe, arkusze kalkulacyjne i schematy postępowania w nagłych sytuacjach, dlatego warto do niej regularnie zaglądać i korzystać z zamieszczanych plików.

Intuicyjny panel prenumeratora

Oprócz Biblioteki wiedzy, Strefy Profesjonalistów i elektronicznych wydań magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” nowy serwis zawiera również panel, na którym można sprawdzić: kiedy upływa termin zakończenia prenumeraty czasopisma, jaki jest numer zamówienia i który rodzaj prenumeraty został wybrany przez zarząd dróg. Prenumerata ekonomiczna umożliwia otrzymanie 6 wydań papierowych magazynu w ciągu roku oraz dostęp do panelu prenumeratora i artykułów otwartych w serwisie. Prenumerata profesjonalna pozwala natomiast dodatkowo korzystać ze wszystkich funkcjonalności nowej, atrakcyjnej strony internetowej. Jej użytkownicy uzyskują równocześnie dostęp do wydań elektronicznych oraz papierowych, dzięki czemu jeden numer magazynu może w tym samym czasie czytać kilka osób, co z kolei generuje oszczędności w jednostce samorządowej. Przypominamy, że prenumeratorzy magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe”, którzy są klientami wydawnictwa Agencja Pracy Twórczej, uzyskali e-maile z loginem i hasłem dostępu do serwisu drogowego. Zachęcamy do jego odwiedzenia i przetestowania bogatych funkcjonalności strony. Do zobaczenia na www.drogigminneipowiatowe.pl!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 63  Strona 64

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

DAMIAN MICHALAK lipiec-sierpień | 4 (27) 2016

Umowa w sprawie zamówień publicznych po nowelizacji ustawy

Co się zmieni?

Uchwalona niedawno przez Sejm nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych niesie ze sobą największy zakres zmian od lat. Modyfikacja dotyka ponad połowy dotychczas obowiązujących przepisów. Jednym z najważniejszych obszarów, który doczekał się ingerencji ustawodawcy, są zasady wprowadzania zmian do umów w sprawie zamówień publicznych.

TOMASZ SOCHACKI lipiec-sierpień | 4 (27) 2016

Jak zwiększyć trwałość nawierzchni betonowych? Utrzymanie i remonty bez tajemnic

Nawierzchnie betonowe są co prawda trudniejsze w wykonaniu i czasami droższe od bitumicznych odpowiedników, lecz ich wielką zaletą jest trwałość, która sięga nawet powyżej 50 lat. Konstrukcje podatne wymagają remontów już po kilku latach eksploatacji, podczas gdy nawierzchnie sztywne mogą funkcjonować bez większych napraw nawet 15-20 lat i więcej. Przyjrzyjmy się wybranym problemom związanym z bieżącym utrzymaniem i remontami dróg o konstrukcji betonowej w odniesieniu do dróg lokalnych.