Temat Numeru

Wielofunkcyjne rozwiązania na zimę

Artykuł sponsorowany. „Zima zaskoczyła drogowców” – to słowa, których nie chciałby usłyszeć w zbliżającym się sezonie zimowym żaden zespół odpowiedzialny za odśnieżanie i zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i chodnikach. Aby pierwsze opady śniegu nie były ani zaskoczeniem, ani problemem, trzeba wcześniej pomyśleć o wyposażeniu naszego miasta czy gminy w odpowiednie urządzenia.

Sprzęt do zimowego utrzymania ulic, placów, chodników i alejek musi radzić sobie z dwoma podstawowymi zadaniami: odśnieżaniem oraz walką z lodem i gołoledzią – a więc umożliwiać usuwanie śniegu oraz posypywanie lub zraszanie śliskich powierzchni.

Do tych dwóch zadań można wybrać dwa różne urządzenia, a nawet kilka różnych urządzeń, jeśli weźmiemy pod uwagę wielkość i rodzaj obszaru, jaki mamy do oczyszczenia ze śniegu i lodu. Jednak znacznie wydajniejszym i ekonomicznie opłacalnym wyborem, niż nadmierne rozbudowywanie floty pojazdów i urządzeń, jest zdecydowanie się na jedną maszynę wielofunkcyjną. Takie urządzenie poradzi sobie z zimowymi zadaniami, a przez pozostałe pory roku zapewni wachlarz innych funkcji niezbędnych do utrzymania czystych terenów miejskich i obszarów zieleni.

Każdy z modeli wielofunkcyjnych nośników narzędzi Hako Citymaster ma bogatą gamę przedniego osprzętu, aby radzić sobie z odmiataniem i usuwaniem śniegu oraz różnorodne narzędzia tylne, aby umożliwić zarówno posypywanie, jak i zraszanie czyszczonych terenów.

Wybierając jedną maszynę do wielu zadań zimowych, koniecznie trzeba odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań:

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 10  Strona 11  Strona 12

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

MICHAŁ STAWOWIAK listopad-grudzień | 6 (29) 2016

Zimowe utrzymanie dróg. Jak najskuteczniej usunąć śnieg z nawierzchni?

Tytułowe pytanie spędza sen z powiek niemalże wszystkim zarządcom oraz podmiotom odpowiedzialnym za utrzymanie dróg w sezonie zimowym. Na szczęście istnieje kilka satysfakcjonujących rozwiązań zwiększających przejezdność dróg i bezpieczeństwo ich użytkowników podczas opadów śniegu – jednym z nich jest wykorzystanie profesjonalnych maszyn.