Aktualności

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Artykuł sponsorowany. Czy zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na drodze można połączyć z oszczędnościami w gminnym budżecie? Firma DVS – producent innowacyjnego systemu SSOP - udowadnia że tak. Oszczędności płynące z jego wdrożenia mogą sięgać nawet setek tysięcy złotych rocznie. Przede wszystkim jednak SSOP ratuje życie i zdrowie pieszych, które są przecież bezcenne.

SSOP to skrót od Systemu Skutecznej Ochrony Pieszego, którego celem jest zmniejszenie prędkości samochodów dojeżdżających do przejścia oraz informowanie kierowcy o dopuszczalnej prędkości. Dzięki wdrożeniu rozwiązania opracowanego przez DVS strefa ochronna pieszego wzrasta z 4 do ok. 150 metrów, co jest

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 13

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Aktualności NINA KINITZ lipiec-sierpień | 4 (21) 2015

Kongres ITS w doborowej obsadzie

Systemy zarządzania ruchem, zbieranie i przetwarzanie danych o ruchu oraz standaryzacja rynku ITS - to zaledwie kilka z wielu bloków tematycznych, które przykuły uwagę uczestników VIII Polskiego Kongresu ITS (PKITS). Pozostałe prezentacje dotyczyły m.in. osiągnięć i perspektyw rozwoju Korei Południowej w dziedzinie ITS, poboru opłat, oraz Systemów Informacji i Bezpieczeństwa Ruchu. W tegorocznym kongresie uczestniczyło blisko 400 osób, z czego ok. 60% stanowili reprezentanci sektora samorządowego.