Wydarzenia

Jubileuszowe ŚWIATŁO w stolicy

XXV edycja Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO odbędzie się w dniach 22-24 marca 2017 r. w Warszawie. Zarządcy dróg oraz przedstawiciele władz samorządowych, którzy wezmą udział w wydarzeniu, będą mogli skorzystać z praktycznych porad dotyczących projektowania, budowy i eksploatacji oświetlenia drogowego oraz obejrzeć nowości rynkowe w centrum konferencyjnym EXPO XXI.

Tegoroczny program, który został przygotowany przez organizatora Targów – Agencję SOMA obejmuje kilkanaście szkoleń, warsztatów oraz konferencji, połączonych z prezentacją sprzętu i najnowszych technologii oświetleniowych. Dzięki temu, że w jednym miejscu swoją ofertę przedstawi ponad 400 wystawców z całego świata, zarządcy dróg będą mogli porównać parametry oraz ceny sprzętów i wybrać najkorzystniejszą propozycję.

W dokonaniu wyboru pomoże im bezpłatne seminarium pt. „Analiza kosztów budowy i eksploatacji instalacji oświetlenia drogowego”, które odbędzie się 22 marca

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 64

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

TOMASZ SOCHACKI styczeń-luty | 1 (30) 2017

Analiza warunków ruchowych i stanu nawierzchni drogi w praktyce

Faza projektowania dróg i ulic najczęściej wiąże się z koniecznością uzyskania dużej liczby uzgodnień, opinii i innych decyzji administracyjnych. Niestety bardzo często wielu projektantów w natłoku pism i korespondencji urzędowej zapomina o bardzo ważnym aspekcie, jakim jest przeprowadzenie dokładnej analizy rzeczywistych i prognozowanych warunków ruchowych.

DAMIAN MICHALAK styczeń-luty | 1 (30) 2017

Zamówienia in-house po nowelizacji Prawa zamówień publicznych

Zamówienia in-house to jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów dotyczących obowiązującej od lipca br. nowelizacji Prawa zamówień publicznych. Nowe przepisy pozwalające udzielić zamówienia z wolnej ręki podmiotowi ściśle zależnemu od zamawiającego budzą wiele wątpliwości praktycznych. Jak je rozstrzygać? Konieczna jest znajomość orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.